DUYURULAR

İSTANBUL TAHMİNLERİM - 12 MAYIS Kategori adları

İSTANBUL TAHMİNLERİM - 12 MAYIS


Tüm Anne'lerimizin Annerler Günü'nü kutlarım..

Birinci altılı için tuttuğum atlar:
ZAZAHASAN - POYRAZYELİ - BIRDELLO..Altılı ganyanın ilk ayağında; tereddütsüz olarak banko önereceğim isim 1 numaralı GOLDENPASS olacaktır..
Hayatının ilk startında ustaca bir binişle uzak farkla çok kolay kazanan safkan her geçen metre daha da rahatladı ve aksiyonlarıyla adeta büyüledi.
Bugün kağıt üzerinde sert bir gruba çıkıyor gibi gözükebilir ancak pek çok rakibi ciddi sorunlarla boğuşuyor.. İyi bir SERENITY'nin ne Kocaeli kumunda, ne de bu yarışlarda işi olmaz.
CANOĞLUM yarış görecek ve zaten en son bıraktığımızda bir ton sorunları vardı.. MY PRIDE'nin de geçen seneki halinden eser yok vs..
Yani GOLDENPASS sert gibi gözüken ancak bulup bulabilecğei en kolay grubu bulmuş durumda..
Hepsini geçtim, yarışta HONORABLE dışında bir tane bile kaçak at yok ki GOLDENPASS duruma göre liderliği de alabilir, bariyerde 2.3.lüğe de yerleşebilir.
Herhalükarda içeriden ataklarını sıklaştırmasını beklediğim safkandan bir kolay daha galibiyet gelecektir.
Dediğim gibi tereddütsüz bankodur..İkinci ayakta; şans vereceğim safkanlar hakkında ( numara sırasına göre ) kısa görüşlerim şu şekildedir:AFRA TAFRA: Aslında beğendiğim hiçbir tarafı yok ancak rakipler öylesine kötü ki, yarış boyunca sprint atmaya çalışan, arttıramasa bile en azından gerilemeyen bu safkan bile iyi gözüktü gözüme düşünün..
Sonuçta iyi ellerde bakıldığı için bu vasat grupta kazanmaya yakın..BELGIAN BEAUTY: Yakın zamana kadar rokluk yaptığı için etkili olamayan ancak son birkaç yarışında gayet uslu duran bu safkan da iyi bir ahıra sahip ve annesi QUEEN AMIDALA.. Sadece onun hatrına bile yazılır..


GODS WARRIOR: İyi bir ahıra sahip bir diğer tay.. Çok uzun zamandır hazırlanmıyor belki ama geçen hafta yaptığı 1200 galobu dikkat çekici.. 2 gün önceki sprintinde de çok sağlıklı gözüküyordu.
Böyle bir grupta ilk kez koşan ata şans vermeyeceğiz de nerede vereceğiz? Mutlaka yazılmalı..GRAND DUCHESS: İlk yarışında starttan iyi çıkamayan, düzlükte de diri gözüken ama hiçbir yerde de ivmelenecek görüntü vermeyen safkanın belli ki biraz daha zamana ihtiyacı vardı.. Tek yarış görmesi yeter mi emin depilim ama sırf çime çıktığı için bile yazılır..


INVINCIBLE HEART: Diğer ilk kez koşacak taya göre daha uzun süredir hazırlanıyor ve uzun galoplarla.. Benim için galop derecesi değil, düzeni önemli olduğu için bu safkana da çarpı atacağım..


KARO KIZI: Son yarışında aksiyonlarını sağlıklı bulmasam da Kocakaya'nın enteresan ayak değiştirme hareketleriyle sürprizi yapabileceğini düşünüyorum.


SPECTACULAR SWORD: İlk yarışında kusursuz bir yer alan ancak düzlükte hiç arttıramayan, hatta tempo kaybeden safkan için işin olumlı yanı çok sert rakiplerle mücadele etmesi.. Yani buradaki atların hiçbiri, S.SWORD'un koştuğu rakiplerin ayarında bir at geçememiş.
Sadece bu bile şanslı yaparken, hele bir de kaçakları önüne alıp çok kolay tempoda 3-4 gidebilen stilini eklersek mutlaka yazılması gerektiğini söyleyebiliriz..WELLHEAD: Bu tay da ahım şahım bulmadığım ancak 'elinden geleni yapanlar' kategorisine girmeyi başarmış olduğu için şans verdiğim isimdir..GİDİŞAT: CARRIE, DARK PRINCESS, UÇAN PRENSES, MY GRACE çok sert tempoda başlamasını beklediğim isimler.. SONBAHAR, PRENSES BEREN gibi atlar da önlerde olacaklar.. Son derece sert bir tempo bekliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Üçüncü ayakta; mesafe 1400 olsa banko bile önerebileceğim isim 13 numaralı ULUBAŞ olurdu..
Daha önce bu mesafeye çıkmadığı için tereddütlerim var, yoksa rakipleriyle alakalı hiçbir endişem yok.. Hepsi de rahat geçebileceği atlar..
Yine de ULUBAŞ'ı rakiplerinden ayrı kefeye koyacağım..
Bugün Özcan'dan ne olursa olsun liderlik hamlesi bekliyorum.. BEYZA SULTAN formda olduğu için AMANKAYA'ya fedailik gibi bir durum olmaz diye düşünüyorum. Muhtemelen 2.3.lükte gidecek, ULUBAŞ'ı etkilemeyecektir..
FALEZ de zaten 2-3 gidiyor, başka da önlerde gitme uğraşı verecek bir at bulunmuyor.
Özcan mesafeyi 1600'e göre ayarlarsa son 400'den sonra bu atın çıktığı hızlara bence hiçbir rakibi erişemez.

Rakipler;
DÜŞLEM, PATRONİÇE, FALEZ, ATEŞBİBİ şeklindedir..

Dördüncü ayakta; riske girme taraftarı değilim çünkü bu özel atların nasıl bir sağlık durumda olduklarından emin olamıyoruz..
Bir bakmışsınız serilik dahi yapamayan CHERI CHERI LADY, bir bakmışsınız önde boş kalsa bile duvara toslayan COPPERFIELD..
Start çıkışı ve belirleyecekleri taktik de çok önemlİ..
Normalde % 100'ünü koşan bir
COPPERFIELD'i 1200'de yakalayamazlar ancak % 100'ünde mi bilemiyoruz.. Daha iyi başlayıp CHERI'ye liderliği bırakmamayı mı amaçlayacak yoksa bırakıp dışından doldurmasını mı bekleyecek sanırım sadece Kocakaya biliyor.
Ben bu yarışta tüm safkanlara şans vermek gerektiğine inanıyorum..


Beşinci ayakta; 7 numaralı
LEAD SOLDIER son yarışını çok rahat kazandı ancak biraz da rakipsizlikten.. KIZIL TÜY şu anda çok kötü durumda ki o zaman daha da kötüydü..
JACK SPARROW da gereğinden fazla büyütülüyor.. Ancak tüm bunlara rağmen LEAD SOLDIER 1400-1600 sentetikte, sağlıklı olduğunda rakip tanımaz o ayrı konu..
50 günlük araya rağmen yarışın net olarak en şanslı ismi..
1 numaralı
BABA HANCI bakalım sentetik piste uyum sağlayacak mı.. Çok iyi ve çok güçlü bir at.. Gruptaki en dayanıklı ve ciğerli isim..
Ama hıza dayayı sentetik pistte ne koşacağı meçhul.. Zaten burayı da kazanırsa ANAFARTALAR'ın en büyük favorisi olmuş olur.
3 numaralı
BRUCE WAYNE de bu pistteki aksiyonlarını beğendiğim, hata kollayacak isimdir.
Olur da LEAD SOLDIER eksik koşar, BABA HANCI da piste tutunamazsa kala kala BABAFIRAT'a kalmış olmayalım..
BRUCE WAYNE'den etkili bir son gelebilir..Son ayakta ise; özellikle altını çizmek istediğim iki safkan var; birincisi 1 numaralı
AMAZON QUEEN ikincisi ise 11 numaralı MISS PERFECT..
AMAZON QUEEN'ın Hışman'la 1200 sentetikte elde ettiği fena olmayan bir 3.lük var.. Her yerden yarışın içerisinde.
Son yarışında da son 300'lere kadar önlerdeydi, düşen temposu ve enseye basmasını izledik.
Bugün net bir kaçak göremediğim bu yarışta Hışman dışarıdan doldurur liderliği alırsa, düzlükte müthiş bir direnç izleyebiliriz dikkat.
MISS PERFECT ise gücünün çeyreğini dahi koşmamış bir isim.. Orijin olarak da müthiş potansiyelli..
Eğer kondisyon olarak sıkıntı yaşamazsa süper koşmasını bekliyorum.ANGELS SHARE, DAMLOŞ ve PANCAKE çok tuttuğum diğer isimlerdir..


Şablonuma sığdıramasam da bu beş attan sonraki sıralamam; 4,6,9,14,16,19 şeklinde..


NOT: İkinci bir tek olarak ULUBAŞ ya da LEAD SOLDIER'i tercih edebilirsiniz..ALTILI ŞABLONUM:

1.AYAK: 1
2.AYAK: 1,6,14,5,2,7,17,8
3.AYAK: 13,,3,6,5,10
4.AYAK: 1,3,2,,5
5.AYAK: 7,1,3
6.AYAK: 1,11,2,5,13

 

Yorumlar

#1 - Ozingo - 12.05.2019 22:01

1/11 15 tane ikili aldım 1 saat sonra Adana için acınca ikramiye beni şoka soktu . Eline emeğine sağlık

#2 - Ceco - 12.05.2019 21:16

Helal olsun:) batağa daldık sadece 4 lü buldk;( ikiliyi değerlendiremedik herşey gönünce oldun bu alemde teksin.

#3 - ayhanlat - 12.05.2019 18:22

Emeklerin için teşekkür ederim. Son ayak sıralı ikili 569. Tabela kombine henüz göremedim..Bol şans başarılar

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için önce giriş yapmanız gerekmektedir.