DUYURULAR

İSTANBUL TAHMİNLERİM - 31 EKİM Kategori adları

İSTANBUL TAHMİNLERİM - 31 EKİM


Birinci ayakta; startla birlikte DONT HESITATE bilinen temposuyla öne düşecek ve liderliği de alacaktır.
Kendisine pres yapacak bir at olmadığı için tempoyu da düşük tutacaktır. Ancak sıkleti ağır ve yabancısı olduğu piste çıktığından sonlarda temposunun düştüğüne tanıklık edebiliriz.
Normalde 2-3 giden atlara önceliği tanırdım ancak bu grupta bu rakiplerinden bariz üstün bir isim var ki, kendisi starttan geç çıkacak rolanti tempoda grubun en gerisinde gidecek olsa da kazanmaya çok yakındır; 2 numaralı
RIVER GIRL..
Son yarışında kafa tuttuğu rakip ULUDAZ burada koşsa sanırım % 60 agf ile günün bankosu olurdu.
Ben start problemi olan atların favori çıktıklarında normalde kaldıklarından daha çok startta kaldıklarını düşündüğüm için tek yazmayacağım ama bu atı böyle bir grupta kolay kolay 50 kg sıkletiyle yakalayamayabiliriz de..
Yine de riski başka bir ayakta alacağım..

RIVER GIRL'e rakip olarak; sentetik piste çok yabancı olmayan formunun zirvesindeki
CRAZY CHICK, yine bu piste yabancı olmayıp da Bursa'da kum ve çim kazanan ZÜHAL, her şeye rağmen önde bomboş kalacak olan DONT HESITATE, sorunlarından arınmışsa - ki galopları bunu gösteriyor - kalitesiyle WENONA ve ters bir yarış beklediğim LADY STONHEART sırasıyla değerlendirilecek isimlerdir.
 


İkinci ayakta; banko olarak önereceğim isim 8 numaralı VARLIKLI olacaktır..
İzmir'de güzel yarışlar yaparken boğaz yollarındaki sorun nedeniyle çok kötü yarışlar yapmaya başlayan fakat tedaviden sonra İstanbul'a gönderilince kendini bulan safkan bugün benim en güvendiğim isimdir.
Birincisi yarışta kendisi dışında liderliği isteyebilecek sadece ARSLANDİKENİ ve SİPSE var ama onlar da genellikle bekleme tercihliyorlar.
VARLIKLI isterse liderliği alabiliyor, isterse de bariyerde 2.3.lükte gidip önüne at alabiliyor.. Herhalükarda rolanti tempo işine yarayacaktır..
İkincisi ise Hışman Çizik ve sıkleti elbette.. Hışman ön tarafta kabullendiği yarışlarda, hele bir de sert geçmiyorsa sonlarda atın canını alacak şekilde teşvik yapıyor.. Hafif kilolarda da bu fazlasıyla işe yarıyor..
Son verebilecek atlara bakıyorum, elde gelip 150 metre sonra duran CANÖZGÜ, günü gününe tutmayan ISLAH falan var..
Ben VARLIKLI'nın iç kulvardan sıklaştıracağı ataklar ve Hışman'ın olağanüstü katkısıyla rakiplerine direnmesini bekliyorum.
BANKOMDUR..

Bana göre tek rakibi ARSKANDİKENİ'dir..
Üçüncü ayakta; 6 numaralı
STORM SEA SWELL banko önereceğim bir diğer isimdir.
Aslında sentetik pist performansı iç açıcı değil ve benim 1400 üstü mesafelerde güvenebileceğim bir safkan falan da değil ancak rakiplerini gelin birlikte analiz edelim..
HONEY RYDER öyle kötü durumda ki tempo artmamasına rağmen yarışta kalmak için teşviklere ihtiyaç duyuyor ve sprintine de başlayamıyor. Kilosu da ağırken işi zor.
BOTANVADİSİ bir tempo atı, evet orta mesafede de koşabilir ama yanında süratli atlar RED REBEL ve SPEEDY GUNNER var, işi zor.
RED REBEL kanama problemi olan bir at, bir yarış tuta tuta kazanır, diğer yarış aniden kesip 6.olur.. Net bir yorumda bulunamayacağımız bir isim.
REKOR son yarışında bombayı patlattı ve bu atın esas mesafesi 1500-1600.. Hakkında olumsuz konuşamayacağım belki de tek at.
SPEEDY GUNNER eski form durumuyla alakası yok.. Arada kazanıyor falan ama geçtiği atlara bakılınca performansı tatmin etmiyor.
EL CONQUERADOR da yaşı ilerlemiş, ciddi sıkıntıları olan, arada bir kalitesiyle koşan bir safkan.. Son yarışını kazanırken ne kadar zorlandığını ve bu saatten sonra kolay kolay yarış kazanamayacağını hissedebiliyorsunuz.
GADDARA da gücü nispetinde koşan, genellikle tabela diplerinde yer alan bir isim..


Rakipleri böyle olunca, çok bir numarası olmasa da STORM SEA SWELL ön plana çıkıyor..
Karataş her zaman olduğu gibi yarıştaki en iyi yeri alacaktır..RED REBEL, SPEEDY GUNNER ve BOTAN'ın arkasında 4.5.lik civarında full sermaye gidecektir.
Kolay kolay geçilmez.. Ne yazık ki.... İkinci bankomdur..

Eğer sadece VARLIKLI üzerine kurmak ve bu ayağa rakip yazmak isterseniz hepsi demek zorundasınız gibi gözüküyor..
Dördüncü ayakta; ROTABELLI'nin sert tempoda başlayıp liderliği alacağını, MAKAMBO'nun da kötü çıksa bile doldurarak ROTABELLI'nın 1-2 boy yanına geleceği kesin gibi..
MAKAMBO son yarışında liderliği alarak arkayı dağıttığı için aynı şeyi yapmayı isteyebilir.. Bu durumda hem kendisini hem de ROTABELLI'yı bitirmiş olur.. Mesafe 1200 olmasına rağmen bu sert tempoya dayanamayıp dururlar.
Ö.gönültaş'ın, hakkında gram bilgisi olmadığı, yarışını izlese bile stilini çözemediği
MAKARACI ÇOCUK bu kez dilinden çok iyi anlayan jokeyine dönüyor.
A.Aslan bu safkanla ne yapıyor? En geride gidiyor ve saklanıyor.. Çünkü kısa sprinti olduğunu biliyor ve önlere yakın giderse son veremeyeceğini de..
MAKARACI ÇOCUK 1500'de berbat sürülmesine rağmen bu 3.lüğü elde etmişse, 1200'de çok doğru bineceğinden emin olduğum Adem Aslan ile kazanmalı..
Ancak burada bir de
ASLAN KOÇUM var ki bahsettiğim iki kaçağı önüne alıp 3 gidecektir ve gördüğü yarıştan sonra aşığı olduğu sentetiğe çıkacak..
Sıkletine rağmen bence en az MAKARACI ÇOCUK kadar şanslıdır..

Yanlarına üçüncü bir at olarak sigorta niyetine
MAKAMBO ekleyeceğim.. Eğer Özcan ROTABELLI'nin seriliğinin farkına varır da safkanı 2 boy geride 2.likte götürürse 1200'de yakalanmayabilir..Beşinci ayakta; 5 numaralı
MISS TURBO eğer üçüncü bir teke ihtiyacınız olursa çok ideal bir seçenektir çünkü bomboş rakipler var.
Yıl sonuna kadar maiden kalma ihtimali yüksek olan ASRI SAADET ile bu kış da sentetikte maidenlarda dolaşmasını beklediğim SANTOLINA en ciddi rakipler düşünün, başka yarış atına benzeyen isim yok..
MISS TURBO ise Ankara'da çok iyi hazırlanan, galoplarını ULUBAŞ ile birlikte yapan potansiyelli isim..
Arap atlarının dilinden çok iyi anlayan U.polat idaresinde safkan teşviğe ihtiyaç duymadan kenter yarış kazanabilir.

Sağlam kuponlar için rakipleri
ASRI SAADET ve SANTOLINA olabilir.Altıncı ayakta ise; çalışmam sonucu altı atla çok kapalı bir yarış izleyeceğimiz kesin gibi oldu..
Hem de favori BAHATTİN'in art arda kazanacak kadar iyi bir at olmadığını ve sentetikte bir tık eksik olduğunu düşünüyorum.
Dolayısıyla beşte beş gelirsek son ayağı plase-sürpriz bir sonuçla kapatabiliriz..
Sıralamam
ÇAKIRYUSUF, TATARKAN, KELEMER, BAHATTİN, DEMİRPOYRAZIM ve ÖZEKAN şeklindedir.

2.ALTILI ŞABLONUM:

1.AYAK: 2,,3,10,1,7,11
2.AYAK: 8
3.AYAK: 6 / 7,5,8,4,3,1
4.AYAK: 7,4,,3
5.AYAK: 5 / 1,7
6.AYAK: 3,1,7,4,5,10
Not: VARLIKLI
bankosuyla eğer kazanırsa oyunu biraz kolaylaştırmış oluyorum.. Bu haliyle son gnlere nazaran belki yüksek bir şablon fiyatı oldu ama STORM SEA SWELL'i tek yazarsanız 22 tl'ye düşüyor ki bence çok mantıklı bir oyun olur.
Yok ben Karataş'ı yıkacağım derseniz de MISS TURBO'yu tek yazarak 50 tl'ye yine güzel bir oyun kurabilirsiniz..

Koskoca programda elediğim iki at oldu; BOTANVADİSİ ( tutmuyorum ) , ROTABELLI (biraz çekiniyorum)

İyi şanslar..


 

Yorumlar

#1 - can989 - 01.11.2018 1:07

Özellikle Varlıklı ama alternatif olarak Miss Tudor da şahane bankolar oturdu yine. Zaten şablon fiyatları düşünce banko isabet oranı farklılaştı. Cep Durak geçen yarış bankosuydu, o gün de üzdü, bugün de :)

#2 - pomem60 - 31.10.2018 23:29

Kimse yazmamış ben yazayım. Son koşusunda cep durak banko verdi berkay hemde 54 kilo. Bugün 63 kilo ile geldi ve altilimiz yatırdı. Az çok bir ikramiyeden etti bizi. Güzel yorumların için teşekkürler Berkay.

#3 - BERKAY KURT - 31.10.2018 13:02

Birinci koşu; 5,2,3 / 4,6 şeklinde bir sıralamam var..

MELODICA liderliği alacak ama sonlarda çok duruyor.. 2.likte gidecek HIGH EGOS GIRL de genelde tabelada dolaşan bir isim.
MAVİŞİM'in sprinti güzel, iyi yer alırsa bence kazanır. Fakat DARKLOVE'ye grup ve gidişat uygun, EASTENDERS'in de son yarışı dikkat çekici..
Bütçeye göre ya üç at ya da beş at geçilmeli..


İkinci koşu sıralamam 3 / 5,1,6,4,2,11 şeklinde..

GÜZEL YÜZLÜM ilk yarışında kötü sürülmesine rağmen bir ara gruba hakim olup 3 boy yapmış, sonra durmuş.. Safkan ara verdikten sonra gayet güzel hazırlanmış.. Çimde de çok daha etkili olur.
Kondisyon sıkıntısı yaşarsa birbirinden vasat dişi maiden atlarının bu yarışı karışır..Üçüncü koşuda ise; FLASH STEP gerçekten soru işareti.. GĞMÜŞ KAFES önde boş kalacak olsa da bu mesafe çok uzun.
NEDİMHAN , GRAND DUKE ve NEW EPOCH maiden ayarında isimler, FERFORJE de bozuk..
FLASH STEP dinçlik engeline takılırsa kendisini sadece Kocakaya'lı VESELY geçer ama onun da sprinti çok kısa..
Yani ancak FLASH STEP hiç koşmazsa devreye girebilir.. Dolayısıyla 1 / 7 'dir..

#4 - BERKAY KURT - 31.10.2018 12:47

15 dakika göz gezdirip saat 13.00 gibi bu kısımdan düşüncelerimi paylaşırım..

#5 - Fenerium - 31.10.2018 12:43

birinci altılı için tuttugun at varmı berkay?

#6 - BARAN01 - 31.10.2018 12:42

Berkay Bey
Birinci altilida Flash Step tek olur mu?
Galoplari garibime gitti. Bir sorunu olabilir mi?
Yoksa galoplarini çok rahat yaptigi için mi böyle.
Bu atlar rakip olamaz mi?
ıyi çalışmalar

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için önce giriş yapmanız gerekmektedir.